Drogowe mody

Wbrew pozorom, moda nie jest domeną ubrań, ciuszków i fryzur. Mody, czy może lepiej trendy pojawią się w wielu dziedzinach życia: w sztuce, filozofii a także w bardziej przyziemnych obszarach na przykład na …drodze! Wiedzą o tym kierowcy – zwłaszcza ci z dłuższym stażem. Co zatem w drogowej modzie piszczy?

Trendy drogowe są, jak każde trendy zmienne w czasie. Była moda na pieski w autach (te z kiwającymi głowami), była też moda na auta czerwone, czarne, na metallic i na mat. Był czas w którym liczyła się smukła, sportowa sylwetka auta, była też faza na auta eleganckie. Poszczególne mody łączą się, krzyżują mijają i powracają. Jak to w życiu!

Pokazuje to, co ważne

telefon-w-samochodzieInteresującym aspektem mód są nowoczesne technologie. Dziś termin nawigacja windows phone, czy nawigacja na jakikolwiek inny system operacyjny nie budzi już zdziwienia. To też silny zauważalny trend – samochody są coraz bardziej i coraz mocniej naszpikowane elektroniką. Oczywiście takie nowoczesne rozwiązania są dostępne dla tych najbardziej zamożnych zmotoryzowanych – to, co nowe jest drogie. Jednak cała reszta posiadająca mniej zasobne portfele może korzystać z mniej drogich udogodnień. W tej roli świetnie spełniają się różne gadżety – takie jak wspomniana wyżej nawigacja windows phone. Spokojnie! Na androidy i IOS też są dostępne! Na czym polega taka smartofona nawigacja? To zazwyczaj pobierana z marketu apka, którą instaluje się na telefonie, włącza i … jedzie przed siebie. automatyczna-skrzynia-biegowChoć może nie od razu, bo użytkownik musi jeszcze pamiętać o wpisaniu trasy jaką ma do pokonania. Może to być trasa z rogatek Poznania do centrum Wrocławia. Albo trasa z gór w Zakopanym na plażę w Gdyni. W tej chwili hitem uwielbianym przez kierowców są aplikacje, które, oprócz funkcji nawigacji potrafią ostrzegać kierowcę o drogowych niespodziankach np. fotoradarach czy patrolach policji. Jak widać, smartfon to nie tylko lans, ale i asystent kierowcy!

Dzień za dniem – czyli życzliwość jako moda?

Wracając do mód – wiele osób, zwłaszcza pieszych, czeka aż do Polski zawita moda na bezpieczną i pełną kultury jazdę. Dziś na drogach często króluje źle pojęta jaśniepańskość, złość i stres. Pieszy, rowerzysta, inny kierowca, traktowany jest jak wróg. Gdzie nam tam do Zachodu w którym piesi traktowani są z szacunkiem – wystarczy, że zbliżą się do pasów a samochodu..hamują. Na takie relacje musimy jednak niestety poczekać – ciekawe ile? Na razie warto zacząć od siebie i wykazywać na trasie koncyliacyjną postawę. Moda jest przecież zaraźliwa – i miejmy nadzieję, że stanie się tak także w przypadku mody na życzliwość!

Interesuje cię motoryzacja? Zobacz blog motoryzacyjny wa-poznan.com.pl

Dodaj komentarz