Komu w drogę temu..czas i nie tylko

Okres zimowy sprzyja podróżom! Może nie tak jak gorące lato, ale jednak. Amatorów białego szaleństwa nie brakuje. Podróże lubią i dorośli, którzy chętnie zregenerują siły nadwerężone zimą jak i dzieci, które mają aż dwa tygodnie ferii. Wyjazdy tego typu potrafią sporo kosztować, na szczęście można te koszty zredukować a przynajmniej trzymać w ryzach – nawet wtedy, kiedy na wycieczkę udajemy się własnym autem!

Jeśli jest czas na urlop to trzeba go wykorzystać – regeneracja jest potrzebna każdemu człowiekowi, bez względu na to czy ma 2 latka czy lat 30 a może nawet 67. Są tacy, którzy umieją wypoczywać w domowych pieleszach, inni nie usiedzą w do,u i , jeśli fundusze pozwolą ruszają w siną dal. Większość z nas preferuje zwykle podróż własnym autem. Do niej trzeba się jednak przygotować. I to nie tylko ze względu na czyhające gdzieś inspekcje.

W gronie bliskich, w czterech kółkach

Wyjazdy rodzinne czy w gronie znajomych zawsze wiążą się z jakimś stresem. Aby zmniejszyć jego ilość warto po prostu dobrze zaplanować wypad na wypoczynek. Pomoże w tym lista rzeczy do zrobienia w której uwzględnić trzeba:

  • rezerwację noclegu

  • pakownie (wraz z listą bagażu)

  • kwestie ubezpieczenia

  • kwestię transportu

Kto jedzie pociągiem czy busem powinien zawczasu zaopatrzyć się w bilety. Jeśli wybór pada na cztery kółka, nie musimy co prawda kupować biletów, ale pracy też nie zabraknie. Auto trzeba poddać przeglądowi, jeśli mamy ku temu doświadczenie możemy zrobić to samemu. O tankowaniu chyba nie trzeba nikomu przypominać? Ważne jest też ubezpieczenie pojazdu – kto zawczasu pomyślał o dodatkowym assistance ten może być bardziej spokojny. Zaopatrzy samochód w potrzebne rzeczy takie jak gaśnica, trójkąt ostrzegawczy czy kamizelka odblaskowa. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie na trasie. Pospiech w drodze na urlop to rzecz zrozumiała, ale nie wolno mu ulegać. Ważne, żeby dojechać do celu cało i zdrowo. Godzina jazdy dłużej to chyba nie jest wygórowana cena za bezpieczeństwo?

Tyle informacji z jednego urządzenia

Kto chce mieć na drodze dodatkowe wsparcie może pokusić się o jazdę z nawigacją. Dzisiejsze, nowoczesne nawigacje występujących np. w postaci aplikacji na telefon. Dzięki temu kierowca można z łatwością i szybko zyskać asystenta podróży. Nowoczesne wersje takich rozwiązań, nie tylko prowadzą do celu, ale ostrzegają też o fotoradarach, inspekcjach, patrolach policji a nawet korkach.

Autorem wpisu jest jezowy-swiat.pl

Dodaj komentarz